Girl in IT Day

27. 4. 2012 se v Praze uskutečnil Girl in IT Day, který ukázal mladým dívkám, že i ony mohou uspět v IT. Této akce se v České republice mohly zúčastnit pouze čtyři školy a jednou z nich byla i ZŠ a MŠ Město Touškov. Organizátor akce byla společnost Cisco Systems. Celosvětová akce dokazuje, že obor informačních a komunikačních technologií nabízí možnosti i ženám.

Cisco je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují. Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti.

V rámci Girl in IT Day měly dívky možnost vyzkoušet různé technologie, ale také se osobně setkat s ženami, které v oboru dosáhly velkého uznání. Jednou z nich byla 33ti-letá Veronika Štorková, která je úspěšnou systémovou inženýrkou ve společnosti Cisco Systems v Londýně. Dívky měly možnost vyslechnout její vyprávění díky telekonferenci. „Technologie fungují stejným způsobem všude na světě, jejich znalost tedy můžete uplatnit jak v Česku, tak v zahraničí, a to snadněji než například právo nebo medicínu. Obor IT dává velkou možnost volby, stále se proměňující dynamickou náplň, práci s inspirativními lidmi, kteří jsou kapacitami ve svém oboru. V neposlední řadě nabízí dobré finanční ohodnocení,“ popsala Veronika Štorková.

Dívky měly možnost vidět, jak může fungovat práce například z domova pomocí produktu Webex. Webex poskytuje online jednání a snadno použitelné nástroje pro webovou spolupráci všem pracovníkům.

V další části dne se dívky naučily převod čísel z desítkové soustavy do soustavy binární. Nové znalosti si procvičily pomocí hry BINÁRNÍ TETRIS. Naše děvčata v této hře zvítězila. Díky svému logickému myšlení, rychlosti a efektivní spolupráci vybojovala naší škole mini HD kameru.

Celý tento den byl velmi přínosný a inspirující. Děkujeme CISCO !!!